logo
logo
logo


Мадуро изрази сочувство до Иран за „безусловниот пријател“ Раиси

Мадуро изрази сочувство до Иран за „безусловниот пријател“ Раиси

clock20-05-2024
„Топла прегратка од Боливарската Република Венецуела. Ти, Иран, си пример за достоинство, морал и отпор“, напиша Мадуро во објавата на социјалните мрежи. 
Нови закани кон Вучиќ: УШТЕ АВ ДА  ГО СТАВАТ ВО САНДАК“

Нови закани кон Вучиќ: УШТЕ АВ ДА ГО СТАВАТ ВО САНДАК“

clock20-05-2024
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ повторно доби закани на социјалните мрежи. На Вучиќ му се закануваа откако се огласи за атентатот на премиерот на Словачка Роберт Фиц, а сега слична содржина се појави и по веста за смртта на претседателот на Иран, Ебрахим Раиси....
Новиот скап проект на Френсис Форд Копола добива негативни критики

Новиот скап проект на Френсис Форд Копола добива негативни критики

clock20-05-2024
Самофинансираната научно-фантастична сага на Френсис Форд Копола, „Мегалополис“ имаше премиера на Канскиот филмски фестивал оваа недела, па избрана група новинари и критичари од повеќе краишта на светот имаа можност меѓу првите да го поглед
Новиот претседател на Тајван побара од Кина да престане да се заканува

Новиот претседател на Тајван побара од Кина да престане да се заканува

clock20-05-2024
Обраќајќи им се на насобраните луѓе пред канцеларијата на претседателот во центарот на Тајпеј, Лаи рече дека сака да разговара со Кина, која го гледа островот како своја територија и никогаш не ја отфрлила употребата на сила за да го врати
Ахмети НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОМИРИ СО ПРЕГЛАСУВАЊЕТО, смета дека е заговор, АМА ДОБИ ОДГОВОР

Ахмети НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОМИРИ СО ПРЕГЛАСУВАЊЕТО, смета дека е заговор, АМА ДОБИ ОДГОВОР

clock20-05-2024
Во среда ќе има прегласување во 7 избирачки места, а со тоа ДУИ може да загуби двајца пратеници. Од партијата на Али Ахмети не можат да се помират со одлуката на ДИК која ја потврди и Управниот суд, откако ги одби жалбите на Европскиот фронт предводен од ДУИ....
Еве што ќе се случи, АКО ГЕРМАНИЈА СИ ЗАМИНЕ ОД ЕУ како Британија

Еве што ќе се случи, АКО ГЕРМАНИЈА СИ ЗАМИНЕ ОД ЕУ како Британија

clock20-05-2024
Германија би претрпела сериозна економска штета доколку ја напушти Европската унија, пишуваат истражувачите од Германскиот економски институт (IW), а пренесува „Дпа“. Напуштањето на ЕУ, пишуваат економистите во нивната анализа, „ќе доведе до сериозна економска криза и долгорочно губење на просперитетот за населението во Германија“....
Скот Карсон е феномен: За секои 10 минути на терен си освои по еден трофеј

Скот Карсон е феномен: За секои 10 минути на терен си освои по еден трофеј

clock20-05-2024
Меѓу сите ѕвезди во составот на англискиот шампион Манчестер Сити има и едно име кое практично не одигра ниту една минута, а веќе го освои 11-тиот трофеј. „Скот Карсон ја има најдобрата работа на светот“, напишаа неколку фанови на „граѓа
ГРЦИЈА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА РЕЗУЛТАТОТ ОД ИЗБОРИТЕ, ама за Преспа имаат забелешки

ГРЦИЈА ЌЕ ГО ПОЧИТУВА РЕЗУЛТАТОТ ОД ИЗБОРИТЕ, ама за Преспа имаат забелешки

clock20-05-2024
Договорот од Преспа е меѓународен ратификуван договор и не може да се менува и да се ревидира еднострано, рече министерот за надворешни работи на Грција Јоргос Герапетритис говорејќи за грчкото радио „Talk radio 98.9“, јави дописничката на МИА од Атина....
ЕВРА, ЛИРИ, НО И ТЕЛЕВИЗОР имало во куферот на Палчо, ама нема да гледа телевизија

ЕВРА, ЛИРИ, НО И ТЕЛЕВИЗОР имало во куферот на Палчо, ама нема да гледа телевизија

clock20-05-2024
Љупчо Палевски Палчо, првоосомничениот за грабнувањето и убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот Панче Жежовски е веќе сместен во затворот во Шутка....
Високиот Суд во Лондон одлучува за екстрадиција на Асанж во САД

Високиот Суд во Лондон одлучува за екстрадиција на Асанж во САД

clock20-05-2024
На основачот на Викиликс му се заканува екстрадиција во САД поради наводен заговор за добивање и откривање информации за националната одбрана по објавувањето на стотици илјади протечени документи во врска со војните во Авганистан и Ирак. За
ЕУ изрази сочувство за смртта на иранскиот претседател

ЕУ изрази сочувство за смртта на иранскиот претседател

clock20-05-2024
- ЕУ го изразува своето искрено сочувство за смртта на претседателот Раиси и министерот за надворешни работи Абдолахиан, како и другите членови на нивната делегација и екипажот во хеликоптерска несреќа, напиша Мишел на Х. - Нашите мисли се
МЕЏИТИ ИМ ОДГОВОРИ НА ДУИ: Се преговара победник со победник, ВЛЕН ПОБЕДИ КАЈ АЛБАНЦИТЕ

МЕЏИТИ ИМ ОДГОВОРИ НА ДУИ: Се преговара победник со победник, ВЛЕН ПОБЕДИ КАЈ АЛБАНЦИТЕ

clock20-05-2024
Првиот човек на Демократскoто движење, Изет Меџити, вели дека ВЛЕН е победник во албанскиот политички блок во Македонија и како резултат на тоа, според него, победникот преговара со победникот, односно ВМРО со ВЛЕН, за новата влада, пренесува ТВ21....
Герапетритис: Договорот од Преспа не се менува и не се ревидира еднострано

Герапетритис: Договорот од Преспа не се менува и не се ревидира еднострано

clock20-05-2024
Договорот од Преспа е меѓународен ратификуван договор и не може да се менува и да се ревидира еднострано, рече министерот за надворешни работи на Грција Јоргос Герапетритис говорејќи за грчкото радио „Talk radio 98.9“, јави дописничката на
Раперот Диди призна дека ја тепал својата девојка во 2016 година

Раперот Диди призна дека ја тепал својата девојка во 2016 година

clock20-05-2024
Комбс сподели видео и, меѓу другото, ја презеде одговорноста за своите постапки.  „Толку е тешко да размислуваш за најмрачните мигови во својот живот. А, понекогаш мораш. Бев зафркнат. Мислам дека тогаш го допрев дното, но не барам изговори
Првиот потпретседател на Иран, Мохамед Мохбер ја презема функцијата претседател до избори

Првиот потпретседател на Иран, Мохамед Мохбер ја презема функцијата претседател до избори

clock20-05-2024
Портпаролот изјави дека врз основа на иранскиот Устав, претседателските избори треба да се одржат во рок од 50 дена, пренесе иранската агенција ИРНА. Тахан Назиф изјави дека нема да има правни проблеми во Иран по смртта на претседателот Ебр
Ги преферираше СОСЕДИТЕ И РЕГИОНОТ ПРЕД ЗАПАДОТ: Каква надворешна политика водеше Раиси

Ги преферираше СОСЕДИТЕ И РЕГИОНОТ ПРЕД ЗАПАДОТ: Каква надворешна политика водеше Раиси

clock20-05-2024
Претседателот на Иран Ебрахим Раиси загина во хеликоптерска несреќа, потврдуваат иранските медиум, а пренесуваат Би-Би-Си и Гардијан. Во трагедијата загинаа сите патници, меѓу кои беше и министерот за надворешни работи, Хусеин Амир Абдулахиан, а веста ја потврди иранската Црвена полумесечина, откако денес беше пронајден урнатиот хеликоптер....
Челзи и Манчестер Ј. во трка за потписот на дефанзивецот на Јувентус

Челзи и Манчестер Ј. во трка за потписот на дефанзивецот на Јувентус

clock20-05-2024
Се поголема е веројатноста Јувентус на крајот на сезонава да остане без еден од своите стартери во дефанзивната линија, Бразилецот Бремер. За одбранбениот играч на „Старата Дама“ има сериозен интерес од англиските гиганти, во прв ред Ман
logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk