logo
logo
logo

Забавна


Ева Лонгорија блесна на црвениот тепих во Кан, облечена во фустан со бисери

Ева Лонгорија блесна на црвениот тепих во Кан, облечена во фустан со бисери

clock18-05-2024
Таа носеше блескав фустан со бисери и кристали создаден од модниот дизајнер Ели Сааб. Голиот грб и деколтето го истакна со фустанот. Заедно со оваа модна комбинација, Лонгорија реши да ја обликува косата во светли бранови. Таа со својот изг
Северина до свештеникот: “Имав само добар с..., што и на тебе ти посакувам“

Северина до свештеникот: “Имав само добар с..., што и на тебе ти посакувам“

clock18-05-2024
Пејачката Северина Вучковиќ неодамна ги повика следбениците на Инстаграм да потпишат петиција за право на абортус....
Пораснал во СУВ ЛУКСУЗ, како бебе го мачкале со кавијар: „Се обидовме да го натераме да биде како сите други деца“

Пораснал во СУВ ЛУКСУЗ, како бебе го мачкале со кавијар: „Се обидовме да го натераме да биде како сите други деца“

clock17-05-2024
Израснал во СУВ ЛУКСУЗ, како бебе го мачкале со кавијар: „Се обидовме да го натераме да биде како сите други деца“ – еве што прави денеска синот на Доналд и Меланија Трамп...
Музичка ѕвезда ја претепува екс девојката- се појави вознемирувачка снимка од нападот на Диди

Музичка ѕвезда ја претепува екс девојката- се појави вознемирувачка снимка од нападот на Диди

clock17-05-2024
На видеото до кое дојде Си-Ен-Ен, раперот, чие вистинско име е Шон Комбс, може да се види без кошула со крпа завиткана околу половината како трча по Кеси низ ходникот. Додека таа се обидувала да влезе во лифтот, тој ја фатил за глава и ја ш
Пол Макартни стана прв британски музички милијардер со мала помош од Бијонсе

Пол Макартни стана прв британски музички милијардер со мала помош од Бијонсе

clock17-05-2024
Богатството на 81-годишниот основач на Битлси се зголеми со „многу турнеи, вреден каталог и мала помош од Бијонсе“ која ја обработи песната Blackbird. Богатството на Макартни се проценува на една милијарда фунти. Листата на Sunday Times пок
Џенифер Лопез се појави прв пат во јавност по информациите за развод- сите гледаат во прстенот

Џенифер Лопез се појави прв пат во јавност по информациите за развод- сите гледаат во прстенот

clock17-05-2024
Еден детал го привлече вниманието на фотографите - среде гласините за развод, Лопез се уште го носи својот венчален прстен. Имено, како што пишува In Touch Weekly, на актерот му се „дошло преку глава“ и решил да се разведе од пејачката, а
Рејнолдс сам се грижел за своите четири деца еден ден: „Никој не умре, што е убаво“

Рејнолдс сам се грижел за своите четири деца еден ден: „Никој не умре, што е убаво“

clock17-05-2024
Водителката на „Today Show“ го прашала мегапопуларниуот актер како изгледало тоа. - И знаеш. Самохран татко. Сè направив сам. Сите ги однесов во парк. Им кажав дека мајка им ги напуштила кога биле многу мали. Беше добро. Никој не умре, што
Најочекувана премиера во Кан: Филмот за „Лудиот Макс“ доби шестминутни овации (ВИДЕО)

Најочекувана премиера во Кан: Филмот за „Лудиот Макс“ доби шестминутни овации (ВИДЕО)

clock16-05-2024
Се чинеше дека публиката го очекуваше новиот акционен филм, а екипата доби неверојатни шестминутни овации. Ања беше пресреќна од реакцијата на толпата, додека Крис изгледаше многу емотивно. „Работевме многу напорно на овој филм и ќе биде ин
Том Круз на плажа без маица, докторите коментираат за еден детал (ФОТО)

Том Круз на плажа без маица, докторите коментираат за еден детал (ФОТО)

clock16-05-2024
Обожавателите забележаа дека торзото на славниот актер, иако дефинирано, се чини дека е „опуштено“, а некои сугерираат дека опуштената кожа укажува на тоа дека тој бил подложен на естетска хирургија како импланти или липосукција. Пластичнит
Се распадна ли бракот на Џенифер Лопез и Бен Афлек- тој веќе се иселил од куќата

Се распадна ли бракот на Џенифер Лопез и Бен Афлек- тој веќе се иселил од куќата

clock16-05-2024
Како што пишува In Touch Weekly, на актерот му „дошло преку глава“ и решил да се разведе од пејачката, а наводно веќе се иселил од куќата што ја делат. Ова го потврди извор близок до парот. „Готово е, тие се разведуваат, а овој пат Бен не т
На пејачка ѝ се скина градникот среде настап, снимката е хит (ВИДЕО)

На пејачка ѝ се скина градникот среде настап, снимката е хит (ВИДЕО)

clock16-05-2024
Таа продолжила да пее, а еден од танчерите го забележала проблемот и се обидела да ѝ помогне, па скокала околу бината по пејачката, што насмеа многумина. „Ова е срамно“, извика Родриго, држејќи ги рацете над градите за да не ѝ падне горниот
Победникот на Евровизија БАРА ТРЕТ ПОЛ ДА СЕ ВОВЕДЕ во Швајцарија

Победникот на Евровизија БАРА ТРЕТ ПОЛ ДА СЕ ВОВЕДЕ во Швајцарија

clock16-05-2024
Победникот на Евровизија, Немо Метлер, ја повика швајцарската влада да признае трет пол во официјалните документи....
Бејби Лазања ја донира својата награда од 50.000 евра, во болницата изненадени

Бејби Лазања ја донира својата награда од 50.000 евра, во болницата изненадени

clock16-05-2024
Директорот на КБЦ Загреб, Анте Ќорушиќ на прес-конференцијата му се заблагодари на Марко за донацијата. - Особено ми е драго кога доаѓа од најпопуларниот Хрват во светот! – истакна Ќорушиќ и додаде дека младиот истарски музичар „многу помог
Бејби Лазања ја одби владината парична награда од 50.000 евра

Бејби Лазања ја одби владината парична награда од 50.000 евра

clock16-05-2024
Годинешниот претставник на Хрватска на „Евровизија“ - Марко Пуришиќ, чие уметничко име е Бејби Лазања, денеска изјави дека не ја прифаќа владината парична награда од 50.000 евра, бидејќи има многу поединци и организации на кои им требаат ти
Актерот за врската со 16 години повозрасната светска ѕвезда Шакира

Актерот за врската со 16 години повозрасната светска ѕвезда Шакира

clock16-05-2024
Актерот Лисјен Лависконт од неодамна е во врска со 16 години постарата светска ммузичка ѕвезда Шакира. Нивната љубов започна со деловна соработка, откако ѕвездата од серијата „Емили во Париз“ беше поканета во Мајами да го снима нејзиниот сп
КАКОВ КРАЛ! Бејби Лазања од државата доби 50 000 евра, ама ГИ ОДБИ! Има добра причина

КАКОВ КРАЛ! Бејби Лазања од државата доби 50 000 евра, ама ГИ ОДБИ! Има добра причина

clock16-05-2024
Бејби Лазања се огласи откако доби 50.000 евра
НЕМО, евровизискиот победник, има ДЕВОЈКА и нејзе прво и ја признал својата небинарност

НЕМО, евровизискиот победник, има ДЕВОЈКА и нејзе прво и ја признал својата небинарност

clock16-05-2024
Немо Метлер, победникот на овогодинешниот избор
logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk