logo
logo
logo

Спорт


Столе и Рајо немоќни против Барса, Сорлот со четири гола го “шекна“ Реал Мадрид!

Столе и Рајо немоќни против Барса, Сорлот со четири гола го “шекна“ Реал Мадрид!

clock19-05-2024
Вечерва се одиграа девет меча од 37.коло во Ла Лига, претпоследно за оваа сезона. Столе Димириевски и неговиот Рајо беа убедливи поразени од Барселона на нејзин терен со 3:0. Македонецот колку и да добро бранеше, сепак не можеше ништо по
Сити го доби пехарот: Шампиони, шампиони…! (ВИДЕО)

Сити го доби пехарот: Шампиони, шампиони…! (ВИДЕО)

clock19-05-2024
Лудо славје на „Етихад“. Манчестер Сити со нова титула, четврта во низа. По завршување на мечот со Вест Хем на кој момците на Пеп Гвардиола славеа со 3:1, почна славјето на фановите на Сити, на играчитем на сите кои сакаат синиот Манчест
Емоции на „Енфилд“: Danke Jürgen(ФОТО + ВИДЕО)

Емоции на „Енфилд“: Danke Jürgen(ФОТО + ВИДЕО)

clock19-05-2024
Емотивно беше на „Енфилд“. Јирген Клоп за последен пат го водеше Ливерпул и тоа со победа против Вулверхемптон се прости од „Редси“, од фановите на клубот. Имаше и некоја солза, химната беше испеана некако погласно од вообичаеното, Клоп
Готово е: Фоден маестрален, Пеп и Сити со нова титула во ПЛ! (ВИДЕО)

Готово е: Фоден маестрален, Пеп и Сити со нова титула во ПЛ! (ВИДЕО)

clock19-05-2024
Зарем некој мислеше дека ќе има драма или пак Пеп Гвардиола и неговиот Манчестер Сити ќе кикснат дома и тоа во најважниот меч сезонава, во последниот меч во сезоната, меч кој носи титула? Сити успеа со 3:1 да го победи Вест Хем и да дојд
Истражување: Кој е фудбалерот кој имаше најголемо влијание во успехот на својот тим сезонава?

Истражување: Кој е фудбалерот кој имаше најголемо влијание во успехот на својот тим сезонава?

clock19-05-2024
Одделот за фудбал на Меѓународниот центар за спортски студии (CIES) ги објави резултатите од истражувањето кое покажува кои фудбалери, според нивните анализи, имале најголемо влијание врз успехот на нивниот тим во сезоната 2023/24. На вр
Фоден уште во 2. минута носи шампионско водство за Манчестер Сити (ВИДЕО)

Фоден уште во 2. минута носи шампионско водство за Манчестер Сити (ВИДЕО)

clock19-05-2024
Не поминаа ни две минути, а Манчестер Сити веќе обезбеди водство против Вест Хем на „Етихад“ во битката за шампионската титула. „Граѓаните“ сами ја решаваат судбината околу одбраната на шампионскиот трофеј, а голот на Фил Фоден е само ед
Тевез си замина од тренерското место во Индепендиенте

Тевез си замина од тренерското место во Индепендиенте

clock19-05-2024
Екс-напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити и Јувентус, Карлос Тевез, ја напушти функцијата тренер на аргентински Индепендиенте. „Карлос Тевез го информираше претседателот на клубот Нестор Гриндети дека одлучил да не продолжи да
Кејн стана најдобар стрелец во Бундеслигата во својата дебитантска сезона

Кејн стана најдобар стрелец во Бундеслигата во својата дебитантска сезона

clock19-05-2024
Напаѓачот на Баерн (М), Хари Кејн, стана најдобар стрелец во својата дебитантска сезона во Бундеслигата со 36 гола и осум асистенции. Англискиот репрезентативец одигра 32 натпревари. Второто место го зазеде напаѓачот на Штутгарт, Гираси,
Францускиот дефанзивец шокиран: Мурињо ми кажа дека сум ѓубре во Челзи

Францускиот дефанзивец шокиран: Мурињо ми кажа дека сум ѓубре во Челзи

clock19-05-2024
Францускиот одбранбен фудбалер, Курт Зума зборуваше за времето кога играл во Челзи под раководство на Жозе Мурињо. Португалскиот тренер го донесе 19-годишниот Зума на „Стемфорд Бриџ“ од Сент Етјен во 2014 година, а фудбалерот не го знаел
Понеделник е ден на одлука: Лапорта закажал состанок со Чави

Понеделник е ден на одлука: Лапорта закажал состанок со Чави

clock19-05-2024
Иднината на Чави во Барселона ќе стане појасна во понеделник. Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта решил да ја прекине соработката со тренерот на крајот на сезоната по неговите изјави за економската ситуација во клубот, и покрај тоа
Ајнтрахт не го откупува Ван де Бек, го враќа на „Олд Трафорд“

Ајнтрахт не го откупува Ван де Бек, го враќа на „Олд Трафорд“

clock19-05-2024
Холандскиот играч за врска, Дони ван де Бек нема да остане во Ајнтрахт Франкфурт и се враќа во Манчестер Јунајтед со кој е под договор. Холанѓанецот во јануарскиот преоден рок направи трансфер во Франкфурт како позајмен играч, но клубот
Ројс фраерски се збогува со 80.000 навивачи на Борусија: Последното пиво е од мене!

Ројс фраерски се збогува со 80.000 навивачи на Борусија: Последното пиво е од мене!

clock19-05-2024
Марко Ројс вчера го одигра последниот меч во дресот на Борусија (Д) на „Сигнал Идуна Парк“ пред верните навивачи на „жолтиот ѕид“ и во манир на икона на овој германски великат со пиво ги почести сите навивачи на Борусија (Д) кои вчера бе
Монтеро привремено на клупата на Јувентус, а клубот го сака Тијаго Мота

Монтеро привремено на клупата на Јувентус, а клубот го сака Тијаго Мота

clock19-05-2024
Јувентус објави дека Паоло Монтеро ќе биде привремен тренер  на Јувентус по отказот на Масимилијано Алегри. По мечот со Аталанта во финалето на Купот, Алегри ги загуби нервите и испрати серија на закани кон новинар на пат кон тунелот на
“Ќе ја фрлиме во река ако не платиш 20.000 евра“

“Ќе ја фрлиме во река ако не платиш 20.000 евра“

clock19-05-2024
Црногорскиот фудбал долго време се наоѓа при дното во Европа, но ова што се случува во изминатите два месеци нема никаква врска со фудбалот....
Леверкузен е еден од четирите клубови од Топ 5 лигите кој завршиле сезона без пораз

Леверкузен е еден од четирите клубови од Топ 5 лигите кој завршиле сезона без пораз

clock19-05-2024
Баер Леверкузен ја комплетираше неверојатната сезона во Бундес лигата без пораз и со тоа влезе во друштвото на уште три екипи кои го направиле истото тоа. Баер Леверкузен заврши со 28 победи и шест ремија односно 90 бодови. Пред нив, во
Сити или Арсенал? Денот на одлука во Премиер лигата

Сити или Арсенал? Денот на одлука во Премиер лигата

clock19-05-2024
Денес ќе биде крунисан шампионот на Премиер лигата. Вечерва (почеток од 17:00 часот) ќе се одиграат сите дуели од последното коло во Англија по што ќе биде познат и шампионот. Дали тоа ќе биде Манчестер Сити или Арсенал? „Граѓаните“ се в
Севиља објави разделба со Санчез Флорес, петти пат менува тренер за две години

Севиља објави разделба со Санчез Флорес, петти пат менува тренер за две години

clock19-05-2024
Севиља е во потрага по шестиот тренер за неполни две години откако објави дека Кике Санчез Флорес ќе го напушти клубот по завршување на сезоната. Санчез Флорес дојде во андалузискиот клуб во декември на местото на Диего Алонсо, а покрај
logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk