logo
logo
logo


ЕУ изрази сочувство за смртта на иранскиот претседател

ЕУ изрази сочувство за смртта на иранскиот претседател

clock20-05-2024
- ЕУ го изразува своето искрено сочувство за смртта на претседателот Раиси и министерот за надворешни работи Абдолахиан, како и другите членови на нивната делегација и екипажот во хеликоптерска несреќа, напиша Мишел на Х. - Нашите мисли се
ЕВРА, ЛИРИ, НО И ТЕЛЕВИЗОР имало во куферот на Палчо, ама нема да гледа телевизија

ЕВРА, ЛИРИ, НО И ТЕЛЕВИЗОР имало во куферот на Палчо, ама нема да гледа телевизија

clock20-05-2024
Љупчо Палевски Палчо, првоосомничениот за грабнувањето и убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска и 74 годишниот Панче Жежовски е веќе сместен во затворот во Шутка....
Герапетритис: Договорот од Преспа не се менува и не се ревидира еднострано

Герапетритис: Договорот од Преспа не се менува и не се ревидира еднострано

clock20-05-2024
Договорот од Преспа е меѓународен ратификуван договор и не може да се менува и да се ревидира еднострано, рече министерот за надворешни работи на Грција Јоргос Герапетритис говорејќи за грчкото радио „Talk radio 98.9“, јави дописничката на
Раперот Диди призна дека ја тепал својата девојка во 2016 година

Раперот Диди призна дека ја тепал својата девојка во 2016 година

clock20-05-2024
Комбс сподели видео и, меѓу другото, ја презеде одговорноста за своите постапки.  „Толку е тешко да размислуваш за најмрачните мигови во својот живот. А, понекогаш мораш. Бев зафркнат. Мислам дека тогаш го допрев дното, но не барам изговори
Првиот потпретседател на Иран, Мохамед Мохбер ја презема функцијата претседател до избори

Првиот потпретседател на Иран, Мохамед Мохбер ја презема функцијата претседател до избори

clock20-05-2024
Портпаролот изјави дека врз основа на иранскиот Устав, претседателските избори треба да се одржат во рок од 50 дена, пренесе иранската агенција ИРНА. Тахан Назиф изјави дека нема да има правни проблеми во Иран по смртта на претседателот Ебр
Ги преферираше СОСЕДИТЕ И РЕГИОНОТ ПРЕД ЗАПАДОТ: Каква надворешна политика водеше Раиси

Ги преферираше СОСЕДИТЕ И РЕГИОНОТ ПРЕД ЗАПАДОТ: Каква надворешна политика водеше Раиси

clock20-05-2024
Претседателот на Иран Ебрахим Раиси загина во хеликоптерска несреќа, потврдуваат иранските медиум, а пренесуваат Би-Би-Си и Гардијан. Во трагедијата загинаа сите патници, меѓу кои беше и министерот за надворешни работи, Хусеин Амир Абдулахиан, а веста ја потврди иранската Црвена полумесечина, откако денес беше пронајден урнатиот хеликоптер....
Челзи и Манчестер Ј. во трка за потписот на дефанзивецот на Јувентус

Челзи и Манчестер Ј. во трка за потписот на дефанзивецот на Јувентус

clock20-05-2024
Се поголема е веројатноста Јувентус на крајот на сезонава да остане без еден од своите стартери во дефанзивната линија, Бразилецот Бремер. За одбранбениот играч на „Старата Дама“ има сериозен интерес од англиските гиганти, во прв ред Ман
Кои се другите жртви што загинаа во хеликоптерската несреќа со Раиси

Кои се другите жртви што загинаа во хеликоптерската несреќа со Раиси

clock20-05-2024
Покрај Раиси, загинаа иранскиот министер за надворешни работи Хосеин Амирабдолахиан, гувернерот на Источен Азербејџан Малек Рахмати, претставникот на иранскиот врховен лидер во Источен Азербејџан Мохамад Али Але-Хашем, шефот на претседателс
Израел извршил воздушни напади врз Кан Јунис, Нусејрат и Џабалија

Израел извршил воздушни напади врз Кан Јунис, Нусејрат и Џабалија

clock20-05-2024
Во израелските воздушни напади биле погодени и бегалскиот камп Нусејрат и градот Аз-Завејда во централниот дел на Појасот Газа, како и бегалскиот камп Џабалија на север, јави агенцијата Вафа. Нема податоци за бројот на загинати и повредени
МЕЏИТИ ИМ ОДГОВОРИ НА ДУИ: Се преговара победник со победник, ВЛЕН ПОБЕДИ КАЈ АЛБАНЦИТЕ

МЕЏИТИ ИМ ОДГОВОРИ НА ДУИ: Се преговара победник со победник, ВЛЕН ПОБЕДИ КАЈ АЛБАНЦИТЕ

clock20-05-2024
Првиот човек на Демократскoто движење, Изет Меџити, вели дека ВЛЕН е победник во албанскиот политички блок во Македонија и како резултат на тоа, според него, победникот преговара со победникот, односно ВМРО со ВЛЕН, за новата влада, пренесува ТВ21....
Поразително - СЕКОЈ ТРЕТ САКА ДА СЕ ИСЕЛИ ОД ДРЖАВАВА

Поразително - СЕКОЈ ТРЕТ САКА ДА СЕ ИСЕЛИ ОД ДРЖАВАВА

clock20-05-2024
Секој трет човек во Македонија размислува да се исели од државата, покажува последното истражување на јавното мислење кое за Детектор го спроведе Институтот за политички истражувања Скопје. Според него, 32,3% од анкетираните рекле дека размислуваат или некогаш размислувале да се иселат од државата додека 63,6% не размислувале на оваа тема....
Ќе се дознаат последните двајца пратеници - ПРЕГЛАСУВАЊЕ ВО СРЕДА во седум избирачки места во ИЕ 5 и ИЕ 6

Ќе се дознаат последните двајца пратеници - ПРЕГЛАСУВАЊЕ ВО СРЕДА во седум избирачки места во ИЕ 5 и ИЕ 6

clock20-05-2024
Прегласување на седумте избирачки места во петтата и шестата изборна единица ќе се одржи в среда на 22 мај, Одлуката за прегласување ја донесе Државната изборна комисија откако Управниот суд ги одби како неосновани сите седум тужби од коалицијата „Европски фронт“ против решенијата на ДИК....
ХОРОСКОП ЗА 20 МАЈ: Еве кој ќе има ПРОДУКТИВЕН ДЕН

ХОРОСКОП ЗА 20 МАЈ: Еве кој ќе има ПРОДУКТИВЕН ДЕН

clock20-05-2024
ОВЕН...
Иранската влада свика итен состанок по смртта на Раиси

Иранската влада свика итен состанок по смртта на Раиси

clock20-05-2024
Според фотографијата што ја објави агенцијата, столицата на која обично седи Раиси е празна и покриена со црна лента во спомен на претседателот. Иранските државни медиуми емитуваат исламска молитва меѓу извештаите за смртта на Раиси и уште
КОЈ БЕШЕ ЕБРАХИМ РАИСИ: Претседателот на Иран се спремаше ЗА ЗАМЕНА НА АЈТОЛАХОТ

КОЈ БЕШЕ ЕБРАХИМ РАИСИ: Претседателот на Иран се спремаше ЗА ЗАМЕНА НА АЈТОЛАХОТ

clock20-05-2024
Претседателот на Иран, Ебрахим Раиси, загина на 63-годишна возраст во хеликоптерска несреќа во провинцијата Источен Азербејџан....
Снимено КАКО ГИ НОСАТ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ: Меѓу нив е и претседателот на Иран (ВИДЕО)

Снимено КАКО ГИ НОСАТ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ: Меѓу нив е и претседателот на Иран (ВИДЕО)

clock20-05-2024
Иранската државна агенција објави видео на кое се гледа како спасувачите ги носат телата на загинатите во хеликоптерската несреќа....
Кој е Мохамед Мокбер? ТОЈ ЌЕ БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ИРАН додека не се одржат избори

Кој е Мохамед Мокбер? ТОЈ ЌЕ БИДЕ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ИРАН додека не се одржат избори

clock20-05-2024
Иранскиот потпретседател Мохамад Мокбер треба да стане привремен претседател на Иран по смртта на претседателот Ебрахим Раиси....
logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk