logo
logo
logo

Пикси со порака до Словенците: “Утре ќе истрчиме на терен за да ве победиме“!

Vecer | 19.06.2024

Пикси со порака до Словенците: “Утре ќе истрчиме на терен за да ве победиме“!

Утре од 15 часот во Минхен, во меч од групата – Ц, се игра мечот меѓу Србија и Словенија. По поразот од Англија, но и по се она што се случуваше со капитенот Душан Тадиќ, селекторот на нашиот северен сосед, Драган Стојковиќ Пикси на денешниот прес и не беше така расположен, посебно кон еден новинар од Словенија.

На прашањето дали е оптимиста, Пикси нервозно му возврати:

А, зошто не би бил оптимист? Ние утре ќе истрчаме на терен за да ве победиме, дали тоа ви се допаѓало или не“.

На прашањето дали Тадиќ ќе биде меѓу стартерите, Пикси одговори:

Па, можете да го очекувате во стартниот состав“.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk