logo
logo
logo

Нотингем Ф. се жали на судењето против Евертон: Ви рековме дека судијата во ВАР е навивач на Лутон!

Vecer | 21.04.2024

Нотингем Ф. се жали на судењето против Евертон: Ви рековме дека судијата во ВАР е навивач на Лутон!

Нотингем Форест е револтиран од арбитражата на мечот со Евертон кој денеска заврши со победа на „карамелите“ од 2:0.

Натпреварот го водеше судиски тим на чело со Ентони Тејлор, а „шумарите“ сметаат дека за нив не биле досудени три пенали.

„Три крајно лоши одлуки – три недосудени пенали – кои едноставно не можеме да ги прифатиме. Пред натпреварот го предупредивме ПГМОЛ (телото одговорно за судењето во англискиот фудбал – спорт) дека судијата во ВАР е навивач на Лутон, но тој не беше заменет. Нашето трпение е тестирано многу пати. Нотингем Форест сега ќе ги разгледа можните мерки“, се вели во соопштението на клубот.

На 4 кола пред крајот на Премиер лигата, Нотингем Форест се наоѓа на 17. место на табелата и е на еден бод од зоната за испаѓање. Лутон го зазема 18-то место.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk