logo
logo
logo

Германски марш во Штутгарт! (ВИДЕО)

Vecer | 19.06.2024

Германски марш во Штутгарт! (ВИДЕО)

Во овие моменти треба да започне средбата од 2.коло во групата – А меѓу Германија и Унгарија. По тие 5:1 против Шкотска на стартот на ова ЕУРО 2024 сега сите очекуваат уште една убедлива победа на избраниците на Јулиан Нагелсман. Дали ќе биде така останува да се види.

Инаку германските фанови пред мечот и тоа како беа расположени, тие изведоа навивачки марш или кортео па потоа влегоа на стадионот во Штутгарт.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk