logo
logo
logo

Газдата на Интер дециден: Додека сум јас тука, Инзаги ќе биде наш тренер

Vecer | 21.04.2024

Газдата на Интер дециден: Додека сум јас тука, Инзаги ќе биде наш тренер

Претседателот на Интер, Стивен Жанг изјави дека тој и Симоне Инзаги ќе останат во клубот.

„Во последните седум години откако сум сопственик на Интер, имаше различни гласини. Освоивме шест трофеи и ќе продолжиме да се бориме и да победуваме. Јас сум претседател на клубот и се додека сум и негов сопственик ќе се трудиме да извојуваме победи. Инзаги е вистински подарок за мене, дава стабилност и нема сомнеж дека ќе продолжиме да работиме заедно. Многу сум горд на мојот тим и неверојатно среќен што сум претседател на овој клуб“, изјави Жанг, демантирајќи ги гласините за можно заминување на тренерот на „нероаѕурите“.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk