logo
logo
logo

Евертон ја доби директната пресметка за опстанок со Нотингем Ф. (ВИДЕО)

Vecer | 21.04.2024

Евертон ја доби директната пресметка за опстанок со Нотингем Ф. (ВИДЕО)

Евертон ја продолжува грчевитата битка за опстанок во Премиерлигата на најдобар можен начин. Денеска во директната пресметка за опстанок, „карамелите“ пред своја публика извојуваа голема победа над екипата на Нотингем Форест до 2:0 и со трите бода успеаја да се одлепат од црвената зона.

Гуеје го отвори резултатот во 29. минута (ВИДЕО), а точка на победата стави МекНеил со голот во 76. минута на средбата. Со оваа победа Евертон сега е на 16. место на табелата со 4 бода предност пред Нитингем Форест кој е на последната позиција која обезбедува опстанок и пет бода предност пред Лутон кој ја предводи листата на екипи кои ожат да се преселат во Чемпионшип.

Everton [2]-0 Nottingham Forest- Mcneil 75′
byu/Chelseatilidie insoccer


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk