logo
logo
logo

Далиќ: Се уште не гледаат како Пепелешка, но Хрватска…

Vecer | 19.06.2024

Далиќ: Се уште не гледаат како Пепелешка, но Хрватска…

HNS Twitter

Останатите репрезентации треба да се плашат и да ја почитуваат репрезентацијата на Хрватска и покрај тоа што загубија со 0-3 од Шпанија на стартот на Европското фудбалско првенство. Ова го изјави тренерот на тимот Златко Далиќ пред денешниот дуел против Албанија, кој се игра со почеток во 15 часот.

„Не беше убаво да го загубиме нашиот прв натпревар на тој начин. Но, Хрватска заслужува почит за постигнатото. Бевме на подиумот на три различни меѓународни турнири и тие сè уште не гледаат како Пепелашка. Можеби сме од мала земја, но нашата храброст е бесконечна. Резултатите покажуваат дека правиме многу подобри работи од другите нации. Хрватска е многу подобар тим од она што сите го мислат за нас“, порача Далиќ. 

И Хрватска и Алабнија ќе ги бараат првите бодовиѕе на ЕУРО.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk