logo
logo
logo

Чудото на Барса нема дилеми: Вечерва го победуваме Реал со 3:1, јас ќе дадам еден гол

Vecer | 21.04.2024

Чудото на Барса нема дилеми: Вечерва го победуваме Реал со 3:1, јас ќе дадам еден гол

Крилниот напаѓач на Барселона, Ламине Јамал, се реши да прогнозира каков ќе биде исходот на вечерашниот „Ел Класико“ дуел со Реал во Мадрид. 16-годишното чудо во дресот на Барселона верува во победа на својот тим.

„Како ќе завршиме вечерва против Реал? Сигурен сум дека ќе победиме со 3:1, а јас ќе постигнам гол“, многу самоуверено изјави Јамал.

Ламине Јамал оваа сезона одигра 43 натпревари за Барселона и постигна шест гола и имаше осум асистенции.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk