logo
logo
logo

Атлетико (М) ќе му понуди нов договор на Гризман

Vecer | 21.04.2024

Атлетико (М) ќе му понуди нов договор на Гризман

Атлетико Мадрид ќе го продолжи договорот со Антоан Гризман. Ова го објави новинарот Руди Галети.

Според изворот, раководството на „јорганциите“ планира во блиска иднина да склучи нов договор со 33-годишниот Французин. Страните се во постојан контакт на оваа тема, а Атлетико продолжува да гледа во Гризман како клучен играч на тимот и во следните неколку сезони.

Актуелниот договор на играчот со клубот е со важност до 30 јуни 2026 година. Тој во моментов има плата од 12,5 милиони евра годишно (бруто).

Антоан Гризман оваа сезона одигра 42 натпревари за Атлетико, постигнувајќи 21 гол и 8 асистенции.


sportmedia.mk

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk