logo
logo
logo

Апелацискиот суд во Њујорк го одби барањето на Трамп за укинување на забраната за јавен говор

Vecer | 18.06.2024

Апелацискиот суд во Њујорк го одби барањето на Трамп за укинување на забраната за јавен говор

Највисокиот суд го отфрли барањето повторно да се разгледа забраната за јавно говорење, наметната на поранешниот претседател од страна на судијата што ја води кривичната постапка против Трамп за поткуп, пренесува Еј-Би-Си Њуз.

Судијата Хуан Мерчан му забрани на Трамп јавно да зборува за сведоци, поротници и други кои се поврзани со неговата кривична постапка, која заврши со пресуда минатиот месец.

© Vecer.mk, правата за текстот се на редакцијата

logo

Vecer.mk е прв македонски информативен портал, основан во 2004 година.

2004-2024 © Вечер, сите права задржани

Сите содржини и објави на vecer.mk се авторско право на редакцијата. Делумно или целосно преземање не е дозволено.

Develop & Design MAKSMEDIA LTD Skopje Copyright © 2004-2024. Vecer.mk