25 Jan 2021

Македонската музичка легенда која има само ден на раѓање, Тоше Проески, денес требаше да наполни 40…

25 Jan 2021

Фолкерот Аца Лукас синоќа по рутинска контрола среде Белград бил приведен. Наводно пејачот го запрела полиција, и тоа…

25 Jan 2021

Комеморација по повод смрта на Мира Фурлан ќе биде одржана во Југословенскиот драмски театар, а за датумот на комеморацијата јавноста ќе биде…

25 Jan 2021

Еден од напознатите текстописци Марина Туцаковиќ долго не се појавува во јавноста поради здравствени проблеми, а сега моментално се одмара со…

25 Jan 2021

Многумина се израдуваа на враќањето на Лидс во Премиерлигата по 16 години, како поради самиот клуб…

25 Jan 2021

Денеска изминуваат 40 години од раѓањето на најголемата македонска и балканска музичка ѕвезда Тоше…

24 Jan 2021

New Idea пренесува дека Бред Пит „ѝ фрлил око“ на моментално најбараната актерка во Холивуд, 30-годишната Марго Роби. И…

24 Jan 2021

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија само што навршија 16 години во брак, а…

24 Jan 2021

Ако некој покажа што значи да се биде отворена книга, тоа сигурно беше пејачката Мајли Сајрус.…

24 Jan 2021

Холивудскиот актер Џорџ Клуни играше бројни улоги, а сега откри дека за време на филмот „Еден убав…

24 Jan 2021

Како и нејзината сестра Кајли, и Кендал Џенер сака да „се чувствува пријатно“. Имено, ријалити…

24 Jan 2021

Американската актерка која се прослави во серијата „Беверли Хилс“, Шенон Доерти пред неколку месеци…

23 Jan 2021

Иванка Трамп, сопругот Џаред Кушер и нивните три деца се преселија од Вашингтон на Флорида, а како…

23 Jan 2021

И хрватската актерка Кармен Ловриќ (34), позната по улогите во сериите „На граница“ и „Роза на ветровите“, се охрабри и…

23 Jan 2021

Адел, пејачката, конечно добила решение за развод. Таа се разведе од Симон Конечки, со кого има син.

23 Jan 2021

Американскиот телевизиски и радио водител Лери Кинг, почина на 87-годишна возраст.