Шокантно: Однапред се знаело дека Ѓоковиќ ќе го освои Шангај, светот вчудоневиде од оваа снимка (видео)

Навивачите се радосни, и знаеле дека познатиот тенисер ќе дојде до титула и пред почетокот на турнирот.

Новак Ѓоковиќ денеска по четврти пат во кариерата го освои Мастерс во Шангал, а по 11. пат титула во Кина.

Меѓутоа една ситница го "откри" односно по едно видео снимка се знаело однапред ќе дојде до титула. 

Што се случило на турнирот?

https://twitter.com/DjokerNole/status/1049540414988906496

 Новак еден ден пред мечот во Шангај "се поврзал" со дрво на животот пред стадионот.

Потоа го полеал за среќа, како што правел и предходните денови кога го освојувал Шангај. Со тоа се претпоставувало дека дрвото нема да го остави на цедило.

 

Вака Ѓоковиќ "шангајската судбина" ја зацврснал на пат кон новиот поход за прво место на АТП турата, која ја држи Рафаел Надал со само 215 побови предност.

Поврзани

Најнови вести

Коментари