Прослава во семејството Ѓоковиќ, Новак никогаш посреќен (фото)

Новак и Јелена одвај го дочекале овој ден

Стефан Ѓоковиќ денес слави четврти роденден.

 
 
 
View this post on Instagram

Kids’ Day Part 2 with my biggest fans 🦖🦖🙏

A post shared by Novak Djokovic (@djokernole) onAug 26, 2018 at 11:14am PDT

 

Синот на Новак и Јелена денеска роденденот ќе го помине во игротека со другарчиња, а со него секако и сестричкаѕа Тара

Стефан во последната година доживеа многу убави работи а една од нив кое може да му остане во сеќавање би била кога неговиот татко Новак го однел на кошаркарската утакмица на Црвена ѕвезда.

Поврзани

Најнови вести

Коментари