Имала само 17 години: Еве како изгледала Северина пред 30 години и никогаш не би ја препознале (видео)

Сигурно не сте знаеле дека пеачката во својата рана музичка биографија имала препев на танцовиот хит "Ламбада"

Естрадната икона Северина Којиќ денеска позади себе има  илјада концерти и петанесетина албуми, но на почетокот на кариера, таа како и секоја млада пеачка се борела за свое место под сонце.

Сигурно многумина на ваква Северина, како што изгледала на еден настап во сплитски хотел и не се сеќаваат. Тогаш седумнаесетгодишната Сплиќанка била на почеток на печката кариера, а големи промени се видливи и во имиџот.

Само една година подоцна, Северина победила на еден радијски натпревар и освоила снимање на прв албум. 

Денас Северина има 46 години и негува по елегантен изглед. Одбира скапоцени дизајнерски парчиња, има посветла боја на коста...

Важи за една од најголемите ѕвезди во регионот, настапите и ги обезбедуваат вртоглави износи на банкарката сметка, а во песните е далеку поразлична од крајот на осумдесетите.

Поврзани

Најнови вести

Коментари