Емотивна исповед на Ана Бекута за Милутин Мркоњиќ – Доцна се сретнавме...

Фолк ѕвездата кон крај на октомври организира солистички концерт, и во интервју за медиуми открива детели за спектаклот кој го подготвува за својата верна публика.

- Оваа година малку ја проширив листата. Додадов некои песни кои публиката ги бара што секако ми е големо задоволство тоа да го правам. На листа се 35 песни со што концертотот долго ќе трае. Имам и две гостинки. Секоја година им давам можност на младите сили да запеат на сцена, а така ќе биде и оваа година. Ја повикав Рада Манојловиќ и Александра Младеновиќ како гости- рекла Ана Бекута.

 
 
 
View this post on Instagram

Pozdravljamo vas iz Novog Sada! 🎵🎵❤️🔉🔊🗣#anabekuta #svesamsteklasama

A post shared by Ana Bekuta (@anabekuta1) onJul 8, 2017 at 3:00pm PDT

 

Во продолжение на разговорот пеачката прозборела за емотивниот живот и партнерот Милутин Мркоњиќ со кого повеќе години ужива. Таа открила дека се согласуваат нејзините најблиски од семејството со човекот кој и го исвоил срцето.

- Се сретнавме малку доцна за деца и жал ми е поради тоа. Тој е квалитетен човек, од друга страна мојот син и внуците го прифатија како татако и дедо, така да тој моето семејство го доживува како свое. Тој е човекот на мојот живот. Тој несака да слуша кога вака зборувам, но кога веќе ме прашате, јас неможам поинаку. Тоа е така – додала пеачката.

Поврзани

Најнови вести

Коментари