Атракција роденденските чизми на Лепа Брена: Кога ќе чуете колку чинат, ќе се смрзнете (видео)

Лепа Брена го слави својот роденден, а еден детал ги запали социјалните мрежи

Роденденското утро на Лепа Брена и започна како во бајка – куќата исполента со честитки, цвеќе од семејството и пријателите. Слики со букети ги поделила со своите многубројни следбеници на Инастаграм.

- Децата, пријателите и јас ја наполнивме куќата со цвеќе ...

 
 
 
View this post on Instagram

Kod nas veselo...😍👍🍀🍀🍀🍀

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) onOct 20, 2018 at 6:40am PDT

 

Мојата Беки, сите овие години доста работеше и се трудеше заедно да создадема на децата и на нас удобен живот и и фала боќе, многу постигна многу, така да денеска ретко може нешто да ја изненади. Најмногу ја радува вниманието, а како и сите ќени многу сака цвеќе. Микрофонот ја израдува како сретство за работа, уште кога стигна од мене, тоа за мојата љубов е голема работа – рекол Бобо

Брена ги покажала и роденденските чизми, и како во нив се игра...

Во прашање е модел на Гучи, кој се продава по цена од 1450 долари или околу 149.000 динари.

А што велат нејзините следбеници...

-Така и треба секогаш да се биде весел. Овие чизми со се прекрасни. Потсетуваш на АББА и девиојките од абба кога носела вакви чизми само што биле подолги – пишува еден нејзинте обожователи.

 

 

 

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари