07 Dec 2019

Пеачката отпатувала во Америка и видно расположена и со насмевла ги поминува деновите таму.

Марија Шерифовиќ отпатувала во Мајами, но не…

07 Dec 2019

виги е една од најлегендарните манекенки кои некогаш се појавиле. За неа може да се рече дека е модна икона на 1960-тите и веројатно предводник на…

07 Dec 2019

Лепа Брена, една од најпопуларните пејачки на Балканот, слави 28 годи брак со Боба Живоиновиќ.

Пеjачката открива дена ниту оваа година…

07 Dec 2019

Северина ѝ се заблагодари на јавноста за поддршката и за тоа што застана на нејзина страна, откако поранешниот спруг Милан Поповиќ ѝ го одзеде…

06 Dec 2019

По одличните „Метар дана“ и „Тамо негде“ Боби Павловски ја промовира и третата песна наменета за пазарот во соседството…

06 Dec 2019

Ареа после една година повторно имаат нова песна поткрепена со видео запис, а насловена како „Те спомнувам“. Песната е…

06 Dec 2019

Вонбрачниот син на Шабан Шаулиќ, Роберт е во тешка здравствена, но и финансиска состојба. Тој се…

06 Dec 2019

Северина Којиќ, која неодамна го загуби старателството над нејзиниот седумгодишен син, Александар,…

06 Dec 2019

Познатиот филмски магазин „Холивуд репортер“ објави извонредна рецензија за „Врба“ на Милчо Манчевски. „Холивуд репортер“ е меѓу трите најголеми…

06 Dec 2019

Расположен и опуштен како никогаш порано на ТВ-гостување, Лозано дојде на снимањето на Еден на Еден со Жаре. Во недела, во 18.30 на Канал 5 ќе го…

06 Dec 2019

На ниво: Бубамара, пред да го изнесе своето стручно мислење за образовните институции, испила виски на екс, и поради алкохолот трчала во тоалет.…

06 Dec 2019

 Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ зборуваше на голем број актуелни теми, меѓу кои беа и и оние…

06 Dec 2019

Познатиот глумец и водител Милан Калениќ е во долгогодишен брак со убавата Сандра, со која имаат две деца, ќерка Теа и син Вук.

06 Dec 2019

Фолк хаус бенд, кој се прославил за врме од две децении соработка со Аца Лукас, зажалил што ја прекинал соработката со фолк ѕвездата и поминал кај…

06 Dec 2019

Не му останала должна

Светлана Цеца Ражнатовиќ се огласила после изјавата на Ѓорѓе Давид дека таа не е српска мајка, туку дека е Лепа Брен…

06 Dec 2019

За нив сето тоа е нормално?!

Односот помеѓу Јелена Карлеуша и Саша Поповиќ на сите им е повеќе од интересен бидејќи на секое снимање на “…