Забавна

22 октомври 2018

„Златна Петорка“ избран за најдобар странски филм на филмскиот фестивал во Велс

„Златна Петорка“ во режија на Горан Тренчовски ја доби наградата за најдобар странски филм на реномираниот филмски фестивал во Велс „Cardiff International Film Festival“.

Филмот е награден во конкуренција од...

21 октомври 2018

Александра Пријовиќ ќе остане без 250.000 евра! Морала тоа да го направи

Александра Пријовиќ одлучила кариерата да ја стави во мирување до пороѓајот и да се грижи за бременоста на најдобар начин.

Како што дознаваат медиумите фолк ѕвездата откажала вкупно 27 настапи бидејќи лекарот...

Жестоки прозивки на Јелена: Го видов Саша на мој настап, скока како младо јаре! Саша: Така е кога гледам стара кокошка

Јелена Карлеуша и Саша Поповиќ направиле шоу во емисијата Ѕвездите на Гранд- Специјал. Тие редовно еден со друг се "прозиваат", но оваа ситуација стана урнебесна.

"Бев на настап на Јелена, а сега прв пат ќе...

Овој хороскопски знак е чисто зло: Бегајте од него...

Лица родени во овој знак се им е пресметано, делат и раздвојуваат на ситни делови и без грешка тоа би го прават.

На случајност ништо не оставаат, тоа е непознаница за нив. Се мора да биде испланирано,...

20 октомври 2018

И по 16 години брак ова не и дозволено: Харис Џиновиќ на својата сопруга строго и забранил...

Нивниот брак е хармоничен но...

Харис Џиновиќ е со својата сопруга Мелина 16 години, но една работа никако не и би и дозволил.

Сопругата на пеачот открива дека после долги години го нема променето ова...

Ова нема да го чуете и видете на друго место: Дедо на трактор стана хит Твитер (видео)

 Сигурно се прашате што може еден дедо на трактор толку многу да ве насмее, но кога ќе видете кој му се придружиле на снимката и каков перформанс следи, ќе речете – секоја чест.

На социјалните мрежи кружи...

Ким милионити пат гола: Ријалити ѕвездата со години позира, популарна е, заработува многу пари и толку...

Ким Кардашијан Вест на својот Инстаграм најавила "нов шок" со разголеност. ТВ ѕвездата снимила нова кампања во која позира без алишта.

Слика на која е покрај гол маж, Ким промовирала кампања на нова...

Драгана Мирковиќ со роденденска честитка до славниот глумец, но и тој јавно и се обратил... (видео)

Драгана Мирковиќ, била спречена да присустува на роденденската забава на Жан Клод Ван Дам бидејќи моментално е турнеа во САД, но затоа снимила видео порака во која му ги пренесува честитките.

"Драг Жан Клод,...

Невидена сцена го запали интернет! Новак се соблекол гол и трча по Италија... (Видео)

На видео снимка која ја објавил на Инстаграм Ноле напишал “див и слободен“ Ваква сцена не се гледа често. Нова Ѓоковиќ навистина е цар. Се соблекол гол и трча по Италија. Снимката која на социјалните мережи се...

Драгана Мирковиќ пеела на подиум преплавен со банкноти од 100 долара (фото)

- Концертот беше во тек, понесена од емоции во еден момент клекнав пред публиката, замижав и запеав. Кога ги отворив очите видов околу мене како конфети расфрлани долари – вели фолк ѕвездата.

Драгана ја...

Сека Алексиќ "запука" по Јелена Карлеуша... (видео)

Јелена Карлеуша пред неолку дена се пофали дека таа и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ купиле куќа во Белград на Дедиње вредна над два милиона евра...

- Мислам дека тоа е просто во медиумите да се изнесе такво...

19 октомври 2018

Улога во која не сме ја виделе досега: Анастасија Ражнатовиќ јавно го покажа својот талент за кој многумина не знаева (видео)

Новопечената пеачка ги одушеви сите со својот готварски талент во емисијата "Практична жена".

Анастасија Ражнатовик која гостувала во "Практична жена" на многумина им покажала како проготвува слатки колачи....

Љубовна приказна со трагичен крај: Лепа Лукиќ никогаш нема да си прости себе што не се смирила со него

Познатата пеачка со солзи во очи открива љубовна приказна која со години ја чувала.

Покрај неверојатниот глас, Лепа Лукиќ вниманието го привлекла и со својот бурен љубовен живот.

Таа открива дека сакала...

Разголена во седма деценија: Сузана Манчиќ повторно би се сликала гола

Иако сликањето за "Плејбој" е табу тема во регионот Сузана Манчиќ се соблекла за насловна на овој магазин уште во 2004 година.

- Има скоро 15 години од "Плејбој". Го имам тој примерок дома и горда сум на него...

Трагедија во домот на познатата пејачка

Познатата хрватска музичка ѕвезда деновиве ги живее најтешките мигови во својот живот надвор од музиката и професијата.

Имено таткото на пејачката...