Можен е нов состанок на Путин и Трамп во Париз

Рускиот претседател, Владимир Путин и американскиот претседател, Доналд Трамп би можеле да се состанат на 11 ноември во Париз, ако и двајцата учествуваат во настаните од годишнината од крајот на Првата светска војна.

Ова беше пренесено од агенцијата РИА, кои при објавувањето на својата информација се повикаа на извори од руското министерство за надворешни работи.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари