Хилари Клинтон, Меркел, Колинда, Меланија... како изгледаат во бикини

Сигурно веќе имате видено фотографија од претседателката на Хрватска Колинда Грабар Китаровиќ како самоуверено позира во бикини, но дали сте виделе од германската канцеларка Ангела Меркел?

Принцезите, првите дами, политичарките постојано ги гледаме во официјални стајлинзи, соодветни на нивната позиција.

Но, понекогаш и на нив им е потребен одмор и сакаат да минат опуштено време на плажата. И во костими за капење тие изгледаат прекрасно и достоиствено, најчесто е така.

Моќните дами од политичкиот свет во бикини:

Хилари Клинтон, некогашната прва дама на САД

Меланија Трамп, првата дама на САД

Ангела Меркел, канцеларката на Германија

Кејт Мидлтон, принцеза и војвотката од Кембриџ

Колинда Грабар Китаровиќ, претседателката на Хрватска

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари