Skip to main content
x
Спорт
21 Jan 2021

Хрватска и Унгарија забележаа победи над селекции на Бахраин, односно Бразил во денешните…

21 Jan 2021

Досегашниот играч на тимот на Венеција, и екс Италијански младински репрезентативец Јусеф Мале е…

21 Jan 2021

Екипата на Шкендија ги закажа пријателските натпревари на подготовките во Анталија. Тетовскиот…

21 Jan 2021

Бразил на натпреварот со Унгарија, остана без услугите на Хозе Толедо, кој доживеа тешка повреда…

21 Jan 2021

Строги казни за сите клубови и играчи, кои евентуално би учествувале во најавената т.н. „…

21 Jan 2021

Познатиот австриско-чешки играч Јозеф Бикан постигнал 821 гол, а не 759, соопштуваат од…

21 Jan 2021

Полска со 30:16 лесно го мина Уругвај во денешниот натпревар на Мундијалот во Египет. Полјаците…

21 Jan 2021

Предмалку заврши состанокот во Фк Вардар на кој присуствуваа во моментов сите засегнати и…

21 Jan 2021

Новак Ѓоковиќ како исите преостанати тенисери кои ќе настапат на првиот гренд слем турнир…

21 Jan 2021

Тимот на Беласица на првиот пријателски натрпевар во оваа пауза, е поразен од второлигашот…

21 Jan 2021

Бугарскиот стратег Ивајло Петев е нов селектор на фудбалската репрезентација на Босна и…

21 Jan 2021

Тимот на Е. Пелистер одигра реми на првиот пријателски меч на подоготовките во Хрватска.…

21 Jan 2021

Кун Агуеро дефинтивино е позитивен на коронавирус. Тој веќе со денови е во изолација, поради…

21 Jan 2021

Конечно Манчестер Јунајтед може да се пофали дека не само што игра добро, туку и победува во…

21 Jan 2021

Тимот на Парма е нов дом на досегашниот бек на тимот на Милан, Андреа Конти. Тој заминува во…

21 Jan 2021

Берлинска Херта се чини дека е решена да се отргне од просечноста во Бундес – лигата. Па затоа,…