Спогодбена разделба на Еурофарм Работник со Дрогришки

" alt=

РК Еурофарм Работник спогодбено ја прекинале соработката со повремениот македонски репрезентативец, Стефан Дрогришки, објави клубот на својата интернет страница.

„Во оваа прилика сакаме да му се заблагодариме на Стефан за сите досегашни заеднички мигови и да му посакаме многу успех во понатамошната спортска кариера“, стои во клупското соопштение.

Дрогришки минатата сезона пристигна во Еурофарм Работник од тимот на Металург. Ракометарот, инаку, потекнува од школата на Пелистер.

извор: Makfax

Најнови вести

Коментари