Роналдо заплакал поради исклучување: Судијата го отерал во соблекувална! Португалецот го тегнел за коса противничкиот играч (видео/фото)

Фудбалерот на Јувентус Кристијано Роналдо добил црвен картон во 30. минута во дуелот со Валенсија

Роналдо кој вчера дебитирал за тимот од Торино во Лига на шампиони, добил црвен картон. Тој во дуелот без топка го удрил противничкиот играч Џејсон Мурија , кого повлекол и за коса.

После тоа Брих го испратил во соблекувална.

https://twitter.com/21Villa_Jesus/status/1042498706010923008

Роналдо тешко се помирил со таа одлука,а поради тоа и се расплакал. Меѓуота солзите не му помогнале многу, одлуката Германецот не ја променил.

 

 

 

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари