На Ѕвезда во Лига на шампиони и се “погоди“, игра со ПСЖ најскапи на планетата, тинејџер кој чини како пет тима на Ѕвезда и легендарниот голман (фото)

На Ѕвезда во Лига на шампиони и се “погоди“, игра со ПСЖ најскапи на планетата, тинејџер кој чини како пет тима на Ѕвезда и легендарниот голман (фото)

Ждребот во Нион одлучил Црвена ѕвезда во второто и шестото коло на Ц групата на Лига на шампиони да се сретне со Пари Сен Жермен, чии фудбалери ве оставаат без текст.

Така црвено-белите ќе имаат тешка задача да го сопрат Неимар, Кавани, Мбапе, но и напаѓачите од тимот на Љутица Богдан во последното коло ќе има задача да го совлада легендарниот Џанлујџи Буфон.

Лична карта – ПСЖ
Име на клубот: Пари Сен Жермен
Основан: 12 август 1970 година
Стадион: Парк на Принцовите
Капацитет: 48.712
Претседател: Насер ел Хелафи
Тренер; Томас Тухел
Најчеста постава: Буфон, Курзава, Макињос, Тијаго Силва, Меније-Мбапе, Рабио, Верати-Ди Марија, Нејмар, Кавани.
Ѕвезда на тимот: Нејмар
Трофеи: 38
Најголем успех: Прваци на Куп победници на купови 1996.

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари