Мурињо: Може да добиете само сликање или автограм…

" alt=

Менаџерот на фудбалерите на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо, синоќа во друштво на Предраг Мијатовиќ и Дејан Савичевиќ го следеше натпреварот Црна Гора-Србија (0:2), во Лигата на Нации.

Мурињо наводно дошол да ги види на дело српските репрезентативци Никола Миленковиќ и Сергеј Милинковиќ-Савиќ. По мечот тој заедно со Мијатовиќ го напуштил стадионот во Подгорица.

foto: epa

Мијатовиќ рекол дека не сака да ги коментира случувањата на теренот, туку само изјавил дека бил задоволен од атмосферата на теренот и трибините.

Мурињо се фотографирал со неколку деца, поделил автограми, а кога бил запрашан да го даде својот коментар за натпреварот се насмејал.

„Немам коментар, доколку сакате автограм или да се сликаме, тука сум“.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари