„Балистите“ го пуштија “соживотот” во Тетово на најјако (ВИДЕО)

Навивачите на актуелниот шампион Шкендија направија вистински хаос во Тетово пред дуелот со Шкупи во дербито од 13-то коло во Првата лига.

Балистите предизвикаа материјална штета демолирајќи сè пред себе, а во текот на целото време скандираа УЧК, УЧК, каурски пи*ки, уби уби каура и упатуваа и други навредливи и нецивилизанирани пораки.

Најнови вести

Коментари