Skip to main content
x
Спорт
 
01 Apr 2020

По одржаниот состанок на УЕФА, констатирано е денеска дека има услови првенствата да продолжат…

01 Apr 2020

Раководните тела на англискиот фудбал соопштија дека не можат да бидат точно да прецизираат кога…

01 Apr 2020

Шалке 04 денес се врати на тренинзите, по примерот на своите колеги од Борусија Дортмунд.

01 Apr 2020

Нашата фудбалска репрезентативна приказна започна на 13 октомври во далечната 1993 година. Крањ…

01 Apr 2020

Претседателот на Каљари, Томазо Џулини им се заблагодари на фудбалерите и персоналот, откако…

01 Apr 2020

Спортистите се дигнаа на нозе, кога не можат да водат битка на терен, ќе се обидат да помогнат…

01 Apr 2020

Хабиб Нурмагомедов доби зрак надеж во обид да стигне навреме за борбата со Тони Фергусон во…

01 Apr 2020

Четворицата кошаркари на Бруклин кои беа позитивни на КОВИД-19, вклучувајќи ја и првата тимска…

01 Apr 2020

Македонските интернационалци што играат во Австрија, Влатко Митков и Никола Костески и…

01 Apr 2020

Извршниот комитет на германската фудбалска лига одржа редовен состанок на кој се разговарало за…

01 Apr 2020

Неофицијалното светско првенство во тенис, легендарниот…

01 Apr 2020

На денешниот он лајн состанок на раководните структури на УЕФА и официјално е одлучено мачевите…

01 Apr 2020

Толку фудбалски дресови, сувенири се однесени од домот на Парагвајскиот репрезентативец и…

01 Apr 2020

„Лајф“ конверзацијата на популарната социјална мрежа „Инстаграм меѓу македонските…

01 Apr 2020

Хавиер Маскерано, легендата на Аргенинскиот фудбал, и играч кој остави голем белег во Европскиот…

01 Apr 2020

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев е во Италија „заробен“ во својот дом, како…