Врие педофили - сред бел ден во центар на Скопје се случило ова

На 10.10.2018 година во 14.30 часот во Полициската станица Центар, 51-годишна жена од Скопје пријавила дека на 9.10.2018 година околу 14 часот на улица „Борка Талевски" непознато лице ја вознемирувало нејзината 12-годишна ќерка. Според пријавеното, сторителот ја пресретнал и почнал непристојно да и зборува, по што се обидел физички да ја нападне, но девојчето избегало и не се пријавени повреди.Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Поврзани

Најнови вести

Коментари