01 Dec 2020

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)…

30 Nov 2020

Остануваат уште два дена до завршување на анкетата за креирање на идеи и проекти за подобрување на животот во Општина Центар.

Општина Центар…

29 Nov 2020

Првиот славен лет на англиската авијатичарка Еми Џонсон на релацијата од Лондон до Австралија се случил во мај 1930 год. Особено e интересно што…

29 Nov 2020

Во текот на иницијативата на Град Скопје, беа реконструирани 15 сообраќајници низ сите општини во Скопје, додека во процес на изградба се и уште…

28 Nov 2020

Врз основа на Програмата за комунални дејности на Општина Центар за 2020 година, ставка ГДО – Субвенции за замена на кровови и поправка на лифтови…

28 Nov 2020

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 52 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од…

27 Nov 2020

Град Скопје ги потсетува граѓаните дека викендов можат да ги исчистат своите оџаци и да аплицираат за субвенции до понеделник, 30 ноември, до 15…

26 Nov 2020

Корисниците од дел од улиците „Дебарца“, „Људевит Гај“ и „Радњанска“ во Општина Центар  утре од 9:00 часот ќе останат…

26 Nov 2020

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека за денеска се планирани следните технички зафати во електросистемот на градот Скопје:

Во периодот од…

26 Nov 2020

Од ЈП „Водовод“ информираат дека најавениот прекин во водоснабдувањето на ул.Роза Луксембург бр. 19 (за 25.11.2020 среда), односно санацијата на…

25 Nov 2020

Од ЈП Водовод информираат дека најавениот прекин во водоснабдувањето на ул.Роза Луксембург 19 (за ден 25.11.2020 среда), односно санацијата на…

25 Nov 2020

Од „ЕВН Македонија“ АД информира дека утре се планирани следните технички зафати во електро-системот на градот Скопје:

Во периодот од 09:00-…

25 Nov 2020

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека денеска, поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник на цевка од ф-300 мм на улицата Џон…

24 Nov 2020

Во Аеродром, на булеварот АСНОМ, се засадија 300 нови листопадни и зимзелни дрвја кои веќе напролет ќе развијат убави крошни чии сенки ќе…

24 Nov 2020

Неколку скопски населби денес околу пладне останаа без струја. Од ЕВН објаснуваат дека дефектот е во трафостаница на МЕПСО од каде што добиле…

24 Nov 2020

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека утре поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник на цевка од ф-300мм на ул.Џон Кенеди б.б (…