Вчера на железничката станица на влезот од Тетово, непознато лице го каменувало патничкиот воз кој сообраќал на релација Скопје-Кичево.

МВР соопшти дека било искршено едно прозорско стакло, додека повредени лица нема. Се работи на расчистување на случајот.

извор: Makfax

1
loading...

Најчитани вести