,,Пунто” удри во 11 годишно дете од Шемшово. Како што информира МВР, вчера околу 12.45 часот на регионалниот пат Ратае-Желино, во село Шемшово-Тетовско, патничко возило „фиат пунто“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од С.М.(48) од Скопје, удрило во 11-годишно дете од Шемшово, кое управувало велосипед.

Повреденото дете било пренесено во тетовската клиничка болница. Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот.

извор: Makfax

60

Најчитани вести