,,Србија нема да даде да ја скршат, Србија неможат да ја победат”, порача претседателот на Србија синќа во Ниш, на манифестацијата на одбележувањето на две децении од почетокот на бомбардирањето на НАТО.

Во своето обраќање пред 20.000 луѓе во Ниш, на кое повремено со совладувале емоции, како што јавуваат тамошните медиуи, тој се присетил на настаните од пред 20 години и денес, кога, како што констатирал, ,,тргнале Србија да ја урнат”.

,,Сакам да порачам од тука дека што и да се случи немојте никогаш на никого да му дозволите да ја урне слободата и независноста на Република Србија! Никогаш!”, рече српскиот претседател.

извор: Makfax

3
loading...

Најчитани вести