Skip to main content
x

1 Dec 2020 - 17:25
sportmedia
Статија

Група навивачи на Борусија Менхенгладбах синоќа се обидела да ги спречи играчите на Интер да спијат доволно пред натпреварот кој двата тима ќе го одиграат вечерва во 5. Коло од ЛШ. Според „Скај Спорт Италија“, навивачите на германскиот клуб се собрале пред хотелот во кој престојуваат италијанските играчи утрото околу 4 часот и започнале да палат петарди и да лансираат огнометни ракети. Бучавата ги разбудила сите во хотелот и околните згради, а полицијата веќе започнала истрага за случајот.

sportmedia.mk