Украден е паричник од маж кој починал во ковид-центарот на Комплексот клиники Мајка Тереза.

Случајот вчера во полицијата го пијавил неговиот син.

Покојниот 72-годишен маж во паричникот имал пари, лични документи и предмети.

Од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор: Makfax