СВР Тетово поднесе кривична пријава против Б.Ш.(20) од Тетово, поради тешка кражба.

„Пријавениот на 30/31.08.2020 влегол во црквата ,,Св. Анастасија“ во с.Радиовце и одзел пари“, информираат од МВР во дневниот билтен.

извор: Makfax