Пејачката Сандра Африка се фотографираше топлес, па предизвика бурни реакции со сликата, но и со описот што го напиша покрај фотографијата:

„Дама е онаа што живее од својата работа, а не од туѓи пари. Ви посакувам убав ден“ – напиша пејачката во описот на фотографијата на коај е гола до половина , а бујните гради и ги покриваат долгите прамени од косата.

Веднаш следеа бројни коментари од нејзините следбеници, а некои дури се пошегуваа и дека Сандра истакна дека живее од нејзината работа:
„Така е Сандра. Прати ми некое евро. Едно 300 евра. Почести ме, ништо не правам, немам пари, а празниците се ближат, биди хумана“ – беше еден од коментарите на кој сексапилната фолкерка одговори со… нов топлес. Нова гола до половина фортографија, само овој пат свртена со грб!

Веројатно како своевиден одговор, како порака што сакаше да им ја испрати на сите оние што не сакаат ништо да работат, ниту пак сакаат да се потрудат, туку би живееле исклучиво… на туѓ грб!