Поранешниот играч на Реал Мадрид, Џезе Родригез, имаше сентиментален живот сличен на шпанска серија и тоа му влијаеше и на теренот, каде е сѐ послаб и послаб.

Шпанските медиуми неодамна го објавија видеото кога неговата девојка Аура Руиз го фати играчот во луксузна вила со нејзината блиска пријателка Росио Амар.

Лас Палмас е мало егзотично гратче во Шпанија и не требаше многу за нејзиното викање да се слушне низ целата област.

 Видео: