62-годишната Мадона го помина „Денот на благодарноста“ со своето момче, танчерката Ахламалик Вилијамс (26).
Пејачката објави фотографија, на која се појавува седната во скутот на своето момче, со црн превез на лицето.

Фотографиите на кралицата на поп-музиката доби илјадници лајкови, но имаше и многу коментари. Некои обожаватели ја критикуваа пејачката за нејзината врска со момче 36 години помладото момче и за фактот дека тој е само 2 години постар од нејзината ќерка Лурд.

Но, таткото на танчерот Ахламалик Вилијамс минатата година го бранеше својот син во интервју за „TMZ“ велејќи: „Љубовта не познава возраст и јас сум среќен“.