Тапанарот на популарната музичка група „Амадеус бенд“, Бојан Златановиќ, попознат под прекарот Токан, почина на 45-годишна возраст.

Како што беше соопштено починал од компликации поради инфекција со коронавирус.

Пејачот Дарко Филиповиќ ја објави тажната вест и со црно-бела фотографија се прости од својот колега и пријател.