СОСТОЈКИ:

1 пакување шпагети

2 лажици маслиново масло

3 чешниња лук

- кисела павлака

- вода од пилешка супа

- изрендан пармезан   

сол бибер магдонос

Во ова видео можете да погледнете како брзо и лесно се подготвуваат овие шпагети...