Аргентинската водителка Марија Сол Перез важи за една од најатрактивните жени на светот.

Кариерата ја започна во телевизија пред само три години – работеше како спортски новинар, а сега е презентер на временска прогноза.

Во меѓувреме, таа тренира напорно, и објавува снимки од тренинзите на Инстаграм.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Se vienen los días lindos y se empieza a entrenar al ☀️💪🏾 Que prefieren verano o invierno ? Los leo 🤓

A post shared by Sol Perez (@lasobrideperez) on

Најчитани вести