На 15.09.2020 во 11.50 часот било пријавено дека на магистралниот пат Делчево -Кочани, во атар на с.Драмче, делчевско, кај место викано „В’ко“, товарно возило „форд транзит“, со кочански регистарски ознаки, управувано од Љ.А.(63) од општина Чешиново-Облешево, удрило во брег покрај патот, информираат од МВР.

Возачот починал при транспорт кон Медицинскиот центар Кочани.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Делчево.

Најчитани вести