Skip to main content
x

16 Sep 2020 - 12:05
sportmedia
Статија

Екипата на Хајдук, тргна кон Скопје на натпреварот од 2. квалификациско коло од Лигата на Европа против Ренова кој се игра утре во 15:30 часот на стадионот на ФФМ.

Сплитските „бели“ го објавија и составот со кој ќе бараат победа во Скопје и пласман во следната фаза, а во него го има и Јани Атанасов.

Hajdukovci upravo kreću prema Skopju‼️ 💪💪💪✈️❤️💙

Posted by HNK Hajduk Split on Wednesday, September 16, 2020

 

Popis igrača koji konkuriraju za sutrašnji dvoboj u Skoplju. 📄🔴🔵
#samohajduk

Posted by HNK Hajduk Split on Wednesday, September 16, 2020

 

sportmedia.mk

Најчитани вести