Ким Кардашијан ги искористи социјалните мрежи и објави дека по 20 снимени сезони на хит реалното шоу, кое буквално самата и остатокот од семејството ги лансираше во орбитата на популарноста, повеќе нема да се снимаат нови епизоди. Преку долг пост, 39-годишната ријалити sвезда рече дека е време да се „збогува“, но во ниту еден момент не изјави која е реалната причина за целото семејство да донесе заедничка одлука за крајот.

Иако шоуто „Keeping Up with the Kardashians“ беше апсолутен хит во Америка од првиот момент, чии нови епизоди со нетрпение ги очекуваа милиони, не е тајна дека доживеа значителен пад со текот на годините, и покрај скандалите, драмите, менталните распаѓања, промените на полот и слично.

Покрај тоа, самите членови на семејството Кардашијан-Џенер всушност ја надминаа и ја зголемија популарноста на самото шоу, за што, на пример, во 2017 година, кога потпишаа договор за пет сезони, тие добија 150 милиони долари или 30 милиони долари по епизода. Договорот пред тоа им даваше 20 милиони долари по сезона (за 5 сезони), што на крајот значи дека телевизиската компанија Е! на крајот исплати 250 милиони долари на познато семејство во последните десет години.

Интересно е и тоа што Е! тој не плаќала на секој член на семејството одделно, туку плаќањето било „семејство“, а во 2017 година „главата на семејството“, Крис Џенер, тврдеше дека парите се делат подеднакво.

Но, во последно време се чини дека ништо не е како што треба, и тие почнаа да одбиваат да споделуваат одредени интимни детали пред камерата. Така, Ким Кардашијан во еден момент во шоуто одби да го спомене јавниот удар врз нејзиниот сопруг Кание Вест, а некои тврдат дека за безбедноста на нејзиното семејство, таа прва изјави дека е доволно.

Но, таа не е единствената која е уморна од споделување интимни детали. Прва што го изјави ова беше Кортни Кардашијан, која пред да реши да го напушти шоуто самостојно пред неколку месеци, целосно го намали појавувањето на своите деца, но исто така забрани да се зборува за нејзиниот приватен живот. Сето ова дури доведе до физичка пресметка меѓу неа и помладата сестра на Ким, а тоа на крајот не им се допадна на гледачите кои сметаа дека за таквото однесување нема место на телевизија.

Кога сето тоа ќе се собере на едно место, се чини дека многу се „натрупаа“ во последните неколку години. Но, кога ќе се повлече линијата, се поставува прашањето дали навистина вредеа сите тие милиони и популарност, бидејќи сите членови на семејството буквално се изгубија себеси, својот идентитет и покажаа сè на јавноста.

Најчитани вести