Уредникот на ТВ Сител, Драган Павловиќ Латас гостуваше на телевизија Алфа каде за прв пат дознавме детали од разговоите помеѓу тогашниот пемиер Груевски и американската држвна секретарка Хилари Клинтон, за преговорите околу името според нејзиниот план, за формирањето на СЈО...

Најчитани вести