На 19.01.2020 околу 17: 20 часот во СВР Тетово било пријавено дека пред угостителски објект на ул.„Маршал Тито“, по претходна расправија Х.П.(38) од Тетово со остар предмет го нападнал А.М.(35) од Тетово, нанесувајќи му убодна рана.

А.М. бил префрлен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Од полициски службеници од СВР Тетово на местото на настанот е пронајден и подигнат ножот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Најчитани вести