Денеска околу 15:57 часот А.М., сопственик на  угостителски објект во скопски Аеродром, пријавил дека утрово околу 11:00 часот при проверка на безбедносните камери на угостителскиот објект, забележал како НН женско лице во игротеката физички малтретира дете. Известен е и Центарот за социјални работи и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

По пријавата полицијата утврди дека станува збор за негувателка која била ангажирана да го чува детето.

Лицето е приведено и известен е јавен обвинител за натамошна постапка.

Најчитани вести