27 Jan 2021
Министерството за информатичко општество и администрација предложило администрацијата во целост да се врати на работа од 1 февруари, но тоа…
27 Jan 2021

Собранието денеска со консензус го донесе дополнетиот Предлог на закон за спречување и заштита од насилство врз жените и семејното насилство.

27 Jan 2021

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ), Македонскиот институт за медиуми (МИМ…

27 Jan 2021

Костадин Костадинов и СДСМ очигледно се нервозни, па штом ќе се најдат во офсајд или наидат на отпор во јавноста заради погрешните политики,…

27 Jan 2021

Да се формализира во законски рамки работата од дома, која се наметна како потреба за нов начин на организирање на работата во време на пандемија…

27 Jan 2021

Владата останува посветена на целосна реализација на договорот од Преспа, истакна владиниот портпарол Муамет Хоџа.

„Двете страни –…

27 Jan 2021

Професионалните војници кои ќе навршат 45 години возраст, доколку не сакаат да продолжат со работа во државна институција, ќе можат да изберат…

27 Jan 2021

Министерството за образование и наука, Бирото за развој на образование и членовите на работната група, денес на состанок со универзитетските…

27 Jan 2021

Во последните 24 часа се направени 2.236 тестирања, а регистрирани се 394 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 190, Кавадарци – 29, Велес – 19,…

27 Jan 2021

„Јас на оваа седница би се задржала на финансискиот извештај на Агенцијата за супервизија на капитално финансирано…

27 Jan 2021

Сопственик на викендица, лоцирана на брегот на Дебарско Езеро и негови пријатели заработија кривични пријави поради…

27 Jan 2021

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими директорот на Агенцијата за остварување на правата на заедниците Еран Куртиш и заменик директорот…

27 Jan 2021

Министерството за здравство информира согласно податоците од Инситутот за јавно здравје, во последните 24 часа се…

27 Jan 2021

По претставка од граѓани, Државниот инспекторат за животна средина вчера изврши контрола на емисиите во дрвниот комбинат „Фагус“ во Пехчево.

27 Jan 2021

Секторот за комјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи презема мерки за…